Informacje

01.11.2016 Holly wins…

Dziękuję wszystkim za zorganizowanie i udział w naszym wieczorze modlitwy.

Szczególne podziękowanie dla Wojtka, który jak na “Człowieka orkiestrę” przystało zrobił 300% normy żeby to wszystko zorganizować.

Bogu niech będą dzięki – to był niesamowity wieczór modlitwy…

Więcej, więcej, więcej…

16.01.2014 Spotkanie animatorskie – 14 stycznia 2014 r.

Za nami kolejne spotkanie animatorskie. Rozpoczynamy rok kalendarzowym, a wraz z nim dalszy cykl spotkań formacyjnych w tematyce Sakramentów Świętych. Rozważajmy w naszych sercach te słowa, które usłyszeliśmy na zeszłorocznych katechezach i doświadczenia duchowe towarzyszące nam w trakcie ostatnich spotkań modlitewnych. Niech trwa w nas doświadczenie dzielenia zaczerpnięte ze spotkań małych grupek. Nie bójmy się wracać do tego czasu myślami. Te wszystkie dary zaczerpnięte z bycia pośród Wspólnoty pochodzą od Pana, który jest wieczny. Pozwólmy żeby owoce Jego obecności stały się naszym udziałem i dały nam w tym roku nowe siły do trwania w modlitwie osobistej, czerpania z mocy Pisma Świętego i radości głoszenia Ewangelii płynącej z uwielbienia Chrystusa.

W styczniu, jak już wspominaliśmy, z uwagi na czas kolędowy oraz głoszenia przygotowywane przez duszpasterzy, nie będzie katechezy. Dzisiaj zapraszamy do kościoła na Adorację Najświętszego Sakramentu. Za tydzień w salce – medytacja Pisma Św. Następnie, wyjątkowo w czwartą niedzielę miesiąca – 26 stycznia 2014 r., przygotowujemy oprawę liturgiczno-muzyczną Eucharystii parafialnej tradycyjnie o godz. 12:30. Ostatnie spotkanie czwartkowe w tym miesiącu, także ze względu na okres ferii zimowych, będzie miało charakter luźniejszy i planujemy w tym czasie projekcję filmu. Szczegółowy plan spotkań można sprawdzić po prawej stronie.

SNE Gdańsk w dniu 8 luty 2014 r. organizuje spotkanie formacyjne dla członków Wspólnot w Auli Jana Pawła II Gdańsk-Oliwa i zachęca nas do udziału tymi słowami: „Zapraszamy wszystkich członków naszych wspólnot, którzy w sercu mają pragnienie ewangelizacji na Spotkanie Formacyjne środowiska SNE. W programie: modlitwa uwielbienia, konferencja, integracja, dzielenia, świadectwa. Spotkania formacyjne mają za cel kształtowanie naszego warsztatu ewangelizacyjnego, umacnianiu się w powołaniu do ewangelizacji i budowanie relacji w środowisku ewangelizacyjnym.” Razem z innymi członkami SNE tworzymy jedną Wspólnotę skupioną wokół osoby Jezusa Chrystusa przez dawanie świadectwa wiary. Z tej jedności płynie radość i siła. Spróbujmy dać Bogu szansę przez poznanie drugiego człowieka i wzajemne ubogacenie doświadczeniem i dobrym słowem.

Przed nami także duże dzieło ewangelizacyjne – rekolekcje dla kandydatów do bierzmowania w Pucku, których termin przypada na 14-15 luty 2014 r. Zapraszamy do posługi wszystkich, którzy mają pragnienie udziału poprzez modlitwę w trakcie rekolekcji, modlitwę wstawienniczą oraz danie świadectwa wiary. Dzieło ewangelizacji młodzieży stanowi ogromne wyzwanie i dlatego już dzisiaj polecajmy modlitewnej pamięci ten czas.

W dniach 27.02-02.03.2014 r. odbędzie się, unikatowe na skalę Kraju, wydarzenie pod nazwą „Warsztaty Charyzmatyczne” inspirowane „Szkołą Charyzmatów” Damiana Stayne’a, które poprowadzi ks. Waldemar Grzyb, egzorcysta diecezji zieologórsko-gorzowskiej od lat związany z odnową charyzmatyczną. Rozeznawanie charyzmatów, umiejętność ich wykorzystania i moc z nich płynąca to dla niejednego z nas pewnie wciąż nieodgadniona zagadka. Jeżeli nie czujesz się w tym temacie mocny, masz co do niego wątpliwości, albo zwyczajnie chciałbyś się z nim oswoić, to ten czas jest właśnie dla Ciebie. Zgłoszenia kierujemy do Lidera Wspólnoty.

Następne spotkanie animatorskie zaplanowane jest na 4 lutego 2014 r.

17.12.2013 Wzawiamy działalność twórczą!

Dzięki inspiracji i wielkiemu zaangażowaniu Jasia powstał pierwszy numer Wspólnotowej Gazetki “Światło”. W podstronie “O nas” znajdziecie zakładkę “Gazetka Światło”, w której na bieżąco będziemy umieszczać kolejne numery. Dla ułatwienia po lewej stronie również został dodany link bezpośredni.

Nasza Wspólnotowa gazetka ma mieć charakter ewangelizacyjno-informacyjny. Z założenia jest miejscem, w którym każdy członek Wspólnoty lub ktokolwiek nam sympatyzujący może dać świadectwo wiary lub zamieścić swoje przemyślenia w temacie ogólnie pojętej duchowości. W gazetce odnajdziesz również aktualne informacje o przeżywanych w najbliższym czasie spotkaniach “czwartkowych” oraz innych wydarzeniach parafialnych i organizowanych przez Gdańską Szkołę Nowej Ewangelizacji.

Zatem jeżeli w ostatnim czasie przeżyłeś w swoim sercu coś, czym chciałbyś nas ubogacić to zapraszamy. Mogą to być świadectwa z czasu rekolekcji, relacje z wydarzeń, spotkań, czy koncertów. Jesteśmy także otwarci na wszelkiego rodzaju twórczość własną związaną z duchowością, która może przybierać formę przemyśleń, artykułów, felietonów, czy wierszy.

Zapraszamy chętnych do nadsyłania swoich przemyśleń na adres: redakcja.swiatlo@gmail.com.

13.12.2013 Katecheza ks. Krzysztofa Sagana

Dziękujemy ks. Krzysztofowi Saganowi za wygłoszoną katechezę. Dla niektórych z nas to jak “powrót do korzeni”. Piękny duchowy czas i dużo treści. Pozwólmy, aby skierowana do nas nauka trwała w naszych sercach i rozwijała się swoim torem. Nie zagłuszajmy jej własnymi myślami. Niech Duch Św. robi swoje.

W najbliższym czasie udostępnimy drogą mailową nagranie z katechezy :)

08.12.2013 Spotkanie animatorskie – 3 grudnia 2013 r.

W miniony wtorek mieliśmy trzecie w tym roku spotkanie animatorskie, które już tradycyjnie, odbyło się u Sióstr Karmelitanek Misjonarek Terezjanek przy Parafii Zesłania Ducha Św. w Sopocie. Spotkanie miało charakter formacyjno-organizacyjny. Ksiądz Sławek położył nam na serca niełatwe wyzwania związane, między innymi, z koniecznością pielęgnowania osobistej relacji z Bogiem, która jest niezbędną przy ofiarnym i pełnym oddaniu służbie animatorskiej.

Przed nami grudniowy okres adwentowego oczekiwania na Narodzenie Chrystusa w Kościele i w naszych sercach. Spróbujmy w tym szczególnym czasie zatrzymać się na chwilę i usłyszeć głos Boga w naszym życiu. Nie pozwólmy, aby hałas i wszędzie obecny konsumpcjonizm wytrącił nas z zadumy nad tym co najważniejsze i ponadczasowe. Zaprośmy myśl o przyjściu na świat Bożego Dziecięcia do naszej codzienności, a w szczególności do relacji z drugim człowiekiem, naszej pracy i wszystkich spraw, którymi nas Bóg doświadcza.

Jeszcze w tym roku kalendarzowym będziemy przeżywać trzy spotkania formacyjne. Już w najbliższy czwartek (12 grudnia 2013 r.) kolejna katecheza. Tym razem o sakramencie bierzmowania wygłosi do nas naukę pierwszy duszpasterz Wspólnoty – ks. Krzysztof Sagan. Ostatnie spotkanie (19 grudnia 2013 r.), jak co roku, będzie miało charakter wigilii wspólnotowej. Szczegółowe informacje organizacyjne będziemy przekazywać na kolejnych spotkaniach formacyjnych.

Z wydarzeń „okołowspólnotowych”. W następną sobotę tj. 14 grudnia 2013 r. będzie miało miejsce spotkanie formacyjne środowiska SNE w Gdańskim Seminarium Duchownym w Auli Jana Pawła II. Wydarzenie skierowane jest do członków Wspólnot i ma na celu umocnienie w duchu ewangelizacji oraz integrację członków SNE. W programie modlitwa uwielbienia, konferencja, integracja, dzielenia, świadectwa. Na następny dzień, w niedzielę 15 grudnia 2013 r. o godz. 12:30, zapraszamy na parafialną mszę św. w intencji mamy Ani M.

Nowy rok kalendarzowy rozpoczniemy Eucharystią, która odbędzie się 2 stycznia 2014 r. Tydzień później, 7 stycznia 2014 r. zapraszamy na luźniejsze spotkanie integracyjne połączone ze wspólnym śpiewaniem kolęd „na bis” :) W kolejnym tygodniu, 16 stycznia 2014 r. zaplanowaliśmy Adorację Najświętszego Sakramentu.  Trzecia niedziela miesiąca przypada na dzień 19 stycznia 2014 r., a zatem będziemy przygotowywać oprawę liturgiczno-muzyczną na parafialną eucharystię o godz. 12:30. Czwarte spotkanie pierwszego miesiąca kalendarzowego, 23 stycznia 2014 r., będzie polegało na medytacji Pisma Św. Ostatni czwartek, 30 stycznia 2014 r., z uwagi na trwający w tym czasie okres ferii zimowych, będzie seansem filmowym połączonym z modlitwą. Ze względu na trwającą w styczniu wizytę duszpasterską zdecydowaliśmy, że nie będzie w tym miesiącu katechezy formacyjnej.

Kolejne spotkanie animatorów jest zaplanowane na 14 stycznia 2013 r., po którym również planujemy przekazać nasze ustalenia. Prosimy o modlitwę w intencji umiejętności rozeznania potrzeb naszej Wspólnoty :)

17.11.2013 Rekolekcje dla kandydatów do bierzmowania – podziękowania.

Bardzo dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie w rekolekcje dla kandydatów do bierzmowania, które odbyły się w miniony weekend w naszej parafii. To był piękny czas, podczas którego Bóg tworzył cuda w sercach tych młodych ludzi. Dziękujemy wszystkim prowadzącym, głoszącym, świadczącym i modlącym się podczas spotkań z młodzieżą. Dziękujemy za każdą ofiarę serca.

Szczególne podziękowania kierujemy za odważną postawę w głoszeniu Słowa Bożego, szczerość świadectw, oprawę muzyczną, aktorską i scenograficznąna na ręcę zaangażowanych w to dzieło członków Wspólnoty Młodzieżowej. Jesteście Wielcy Duchem! Chwała Panu za Was!

12.11.2013 Sobota 23 listopada, godz. 19.30 – Koncert ku czci Chrystusa Króla.

Już po raz kolejny organizujemy koncert ku czci Chrystusa Króla, który odbędzie się w naszym kościele przy ul. Malczewskiego w Sopocie. Dobra muzyka, radosne uwielbienie – wszystko to za sprawą połączonych diakonii: wspólnoty młodzieżowej i naszej.

Serdecznie zapraszamy.

Rekolekcje dla bierzmowanych w naszej parafii.

W dniach 15-17 listopada będziemy prowadzić (wraz z młodzieżą) rekolekcje dla kandydatów do bierzmowania. To dla tych młodych ludzi bardzo ważne  wydarzenie. Z doświadczenia poprzednich lat wiemy, że dla niektórych przełomowe, często połączone z walką duchową. Prosimy wszystkich o modlitwę, zarówno za ekipę prowadzących, jak i uczestników.

20.03.2013 Tekst homilii z mszy inauguracyjnej Papieża Franciszka – przeczytaj – przemyśl!

Poniżej tekst homii z mszy inauguracyjnej Papieża Franciszka,
polecamy każdemu do wnikliwego przeczytania i przemyślenia!

Drodzy bracia i siostry!

Dziękuję Panu za możliwość sprawowania tej Mszy Świętej na początku posługi Piotrowej w uroczystość świętego Józefa, Oblubieńca Maryi Panny i patrona Kościoła powszechnego. Jest to okoliczność bardzo bogata w znaczenie, gdyż jest to także dzień imienin mojego czcigodnego Poprzednika. Jesteśmy blisko niego w modlitwie, pełnej miłości i wdzięczności. Czytaj więcej »

Nasze wydarzenia w Wielkim Tygodniu

.
Wielka środa 27.03 – przygotowujemy jak co roku Grób Pański,
ekipę chętnych zapraszamy po mszy św na 18.00

Wielki Czwartek
– wspólnota ma Czuwanie przy Ciemnicy
po Uroczystościach czyli pewnie ok 20.30-21.00

Wielka Sobota! - Święto Wspólnoty
po Uroczystościach zostajemy na 15-20 min w kościele
na modlitwie przy Grobie,
potem idziemy procesyjnie ze świecami do salki
a tam Agapa – piękny czas radości ze Zmartwychwstania
wspólny stół – prośba oczywiście o jakiś dar serca na stół,
do jedzenia … ale nie tylko słodkiego … i coś do picia
Temat ogarnia Ewa z Robertem